MCC Motor Kontrol Merkezleri


Hız Kontrol , Soft Stater ve Motor Koruma Panoları

MCC Motor Kontrol Merkezleri

Üretim hatları, fabrikalar, akıllı binalar, arıtma tesisleri, pompa istasyonları gibi motor kontrolünün yoğun olduğu tüm alanlarda geniş kullanım olanakları bulunmaktadır.

MCC panoları motorların beslendiği kontrol ve kumanda merkezlerinde kullanılan pano gruplarımızdır.Motor Kontrol Merkezi (MCC) panoları, endüstriyel tesislerde kullanılan büyük ve karmaşık elektrik motorları kontrol etmek ve korumak amacıyla kullanılan özel bir elektrik panosu türüdür. MCC panoları, motorların güvenli ve etkili bir şekilde çalışmasını sağlamak için elektrik devrelerini organize eder, kontrol eder ve korur. 

Motor Kontrolü: MCC panoları, endüstriyel motorların çalışmasını kontrol eder. Bu motorlar, konveyör sistemleri, pompa istasyonları, kompresörler ve benzeri uygulamalarda kullanılır.

Devre Koruma: MCC panoları, motorlar ve diğer cihazlar için aşırı akım, aşırı ısınma, kısa devre ve diğer tehlikeli durumları izler ve koruma sağlar. Bu, cihazların zarar görmesini veya güvenlik tehlikelerini önler.

Kontrol Sistemleri: MCC panoları, motorların hızını, yönünü ve durumunu kontrol etmek için kontrol cihazlarını içerir. Bu kontrol sistemleri, operatörlerin motorları uzaktan veya yerinde kontrol etmelerini sağlar.

Enerji Verimliliği: MCC panoları, enerji verimliliğini artırmak için tasarlanabilir. Motorların başlatma ve durdurma işlemleri daha verimli hale getirilebilir ve enerji kaynaklarının daha etkili kullanılmasına yardımcı olabilir.

Otomasyon ve Uzaktan İzleme: MCC panoları, otomasyon sistemleri ve uzaktan izleme sistemleri ile entegre edilebilir. Bu sayede motor kontrolü ve izleme süreçleri daha verimli hale getirilir.

AçıklamaUygulanabilir Nitelik
Ticari Markası Pnl Kabin
Kullanım Yerine Göre A.G. Güç Dağıtım Donanımı
Kullanım Yeri Dahili veya Harici Ortamlar
Ana Bara Kısa Devre Kesme Dayanma Akımı Icw 100 kA
Ana Bara Kısa Devre Tepe Dayanma Akımı Ipk 220 kA
Donanım Dahili Ayırma Biçimi Form 1 / Form 2b (2a) / Form 3b (3a) / Form 4b (4a)
Mekanik Darbe Koruması Sınıfı IK 10
Dış Koruma Derecesi (IP) IP31 / IP41 / IP54 / IP65
İç koruma derecesi(IP) IP30
Bize Ulaşın WhatsApp
WhatsApp