WRPCC Çekmeceli Kompanzasyon


WRPCC Çekmeceli Kompanzasyon

Standart kompanzasyon panolarına göre kademelerin çekmeceli olması arıza ve bakım durumunda enerji kesintisine maruz kalmadan panoya müdahale etme imkanı sağlar.Kondansatörlerin düzenli yerleşimi ile birlikte bir panelde 500kvar’a kadar güç elde edilebilir.

Çekmeceli Kompanzasyon panoları, enerji verimliliği ve güç faktörü iyileştirmesi konularında önemli bir rol oynar. Doğru bir şekilde tasarlanmış ve bakımı yapılmış kompanzasyon panosu, enerji tüketimini azaltabilir, enerji maliyetlerini düşürebilir ve elektrik tesislerinin daha güvenli ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlayabilir.

Çekmece modülleri, soketli yapısı sayesinde çıkarılıp takılabilir, kablolu sistemlere göre kullanıcıya büyük bir kullanım rahatlığı sağlar.Çekmecenin onarımı veya bakımı amaçlı yerinden çıkarılabilmesi için öncelikle güvenlik piminin kaldırılması gerekir. İçerisinde kullanılacak şönt reaktör, harmonik filtre ve kondansatör boyutlarına göre çekmece tipleri değişir. Projeye göre en uygun çekmece kullanıcıya sunulur.

WRPCC panelleri 2500 KVA uygulamalara kadar, harmonikler ve en uygun adımlama seçenekleri göz önüne alınarak paneller dizayn edilir. Elektro montajda toplam güce ve kısa devre akımlarına uygun elektrolitik bakır baralar seçilip IEC 61439-1 ve TS 3367 standartları dahilinde uygun aralıklarla mesnetlenir.Çekmeceli Kompanzasyon panoları, enerji verimliliği ve güç faktörü iyileştirmesi konularında önemli bir rol oynar.

AçıklamaUygulanabilir Nitelik
Ticari Markası Pnl Kabin
Kullanım Yerine Göre A.G. Güç Dağıtım Donanımı
Kullanım Yeri Dahili veya Harici Ortamlar
Ana Bara Kısa Devre Kesme Dayanma Akımı Icw 100 kA
Ana Bara Kısa Devre Tepe Dayanma Akımı Ipk 220 kA
Donanım Dahili Ayırma Biçimi Form 1 / Form 2b (2a) / Form 3b (3a) / Form 4b (4a)
Mekanik Darbe Koruması Sınıfı IK 10
Dış Koruma Derecesi (IP) IP31 / IP41 / IP54 / IP65
İç koruma derecesi(IP) IP30
Bize Ulaşın WhatsApp
WhatsApp